Vijf vragen aan: Bernard Verdoorn / La Cosana de Data

Vijf vragen aan: Bernard Verdoorn / La Cosana de Data

‘My name’s not important’

Nee, het is geen bedrijf in mediterrane producten, La Cosana De Data levert Business Intelligence & Data Oplossingen aan grote ondernemingen en het MKB. ‘NAW-gegevens, salarisinformatie, inkoop- en verkoopgegevens, voorraadbeheer, commerciële cijfers. Dit is allemaal data’, legt eigenaar Bernard Verdoorn uit. ‘Als we die verwerken komt er geweldige informatie uit. Via een strak gedesigned rapport of gave website kun je daar je data terug zien en dat betekent kennis en inzicht en heel belangrijk tegenwoordig: KPI’s (kritieke prestatie-indicator).

Door Marjolein Altena

Hoe ben je in het vak terecht gekomen?
‘Ik heb HBO Vliegtuigoperatiën gestudeerd, zeg maar werktuigbouwkunde. Jaren heb ik bij KLM en later Schneider Airways gewerkt, niet in de lucht maar op de grond, achter de computer. Bij de KLM heb ik Hangaar 14 naar nieuwe software overgeheveld. Bij Schneider vulde ik de data in voor het onderhoud van 7 passagiersvliegtuigen. Tot ik me realiseerde dat ik dit werk ook voor mezelf kon doen en startte ik een paar jaar geleden ‘Bel Bernard’. Ik werkte voor grote bedrijven zoals Univé, PGGM Pensioenen maar ook Translink voor bijvoorbeeld de pasjes van het OV. Ik bouwde complete data-warehouses voor ondernemers en had het druk, maar ik wilde ook het MKB in, de wat kleinere ondernemers helpen bij vraagstukken en met anderen samenwerken. Vorig jaar ben ik gestart met La Cosana De Data.’

Wat betekent de naam?
‘La Cosana’ is een verbastering van Costa Analytics en Data is wat we doen, dus La Cosana De Data.   Inmiddels hebben we een team van zeven mensen, elk met eigen kennis en ervaring op het gebied van data projecten, data bases, rapportage en websites. Er is geen kantoor, wij werken allemaal van huis uit en hebben dagelijks contact. Er is ook geen directeur, salesafdeling of jurist, alleen het team dat veel werk verzet. Daardoor kunnen we de kosten ook relatief laag houden.’

Hoe werkt het?
‘Een goeie vraag die niet zo maar te beantwoorden is. Elke opdracht is uniek en vereist een eigen aanpak. Wij werken voor multinationals zoals een leasemaatschappij met 100.000 auto’s met allemaal eigen data tot eenpitters die hun voorraad beter willen beheren. Elke opdracht begint met een basis: hoe ziet de eigen administratie er uit en wat wil de ondernemer bereiken? In overleg gaan we aan de slag en brengen we zo snel mogelijk een POC   (een werkend voorstel) uit. Is de ondernemer daarmee akkoord, dan implementeren we het systeem. Sinds kort beschikken we ook over visual analytics. Dat zetten we nu in bij een Esports Team dat 15 keer per seconde wil zien, waar de spelers in het veld staan. Met visual analytics brengen we in beeld hoe er door het jaar heen gespeeld wordt in de competities.’

Wat kun je betekenen voor de leden van de OVV?
‘Dat is afhankelijk van de vraag. Ons team is gek op uitdagingen. Dus kom maar op en leg het probleem of idee aan ons voor. Hoe gekker, hoe leuker. Ons doel is om een IT-oplossing te vinden die ook daadwerkelijk en langjarig werkt. Wist je dat 70% van de IT-oplossingen in de praktijk dat niet biedt of niet lang genoeg. Ontzettend zonde, duur en niet nodig. Wij bieden een compleet programma waar de klant tevreden mee is, juridisch dicht getimmerd en zonder ruis. Als alles klopt hebben we daar enorme lol over met elkaar.’

Thuissituatie, boek, drankje en bucketlist?
‘Getrouwd met Inge, zij werkt ook mee in het bedrijf. Ik lees op het moment het boek ‘The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy Dune’ van Douglas Adams, met als belangrijkste les in het leven: De naam is niet belangrijk. Mijn favoriete drankje is Baileys Colada, net ontdekt en ik vind het heerlijk. Het meeste op mijn bucketlist heb ik al gedaan maar als ik iets moet zeggen is het duiken op Curaçao of met het hele team werken vanuit Zuid-Spanje. En dat ga ik over een paar jaar echt realiseren!’

Bernard Verdoorn
La Cosana de Data B.V.
T: 015 30 100 50
E: bernard@lcdd.nl
W: lacosanadedata.nl

Foto: Bernard Verdoorn startte vorig jaar met ‘La Cosana de Data’. Het bedrijf biedt IT-oplossingen in alle sectoren. Foto: Lotte Aernoutse