Vijf vragen aan …. Joost van de Ven | Aptroot Huiswerkbegeleiding

Vijf vragen aan …. Joost van de Ven | Aptroot Huiswerkbegeleiding

‘Wij zijn streng maar met een leuke twist’

Amper een jaar geleden besloot Joost van de Ven om samen met zijn vrouw Debby, Aptroot Huiswerkbegeleiding in Wassenaar over te nemen. Het stel begon met 22 leerlingen, dat zijn er nu zo’n 70. In augustus wordt een tweede vestiging op de hoek Bachlaan/Leidseweg in Voorschoten geopend. 

Hoe kwam je in het vak terecht?
‘Dat is een grappig verhaal. Vorig jaar juni borrelden wij met vrienden. Wij vertelden dat we onze jongste dochter naar Aptroot wilden sturen, want een zoon had daar zoveel aan gehad. Van hen hoorden we dat Heleen Aptroot ging stoppen, omdat er geen opvolgers waren.Ik riep direct: dan koop ik het. Een paar dagen later belde ik Heleen en we waren er snel uit. Ik wilde wel de naam Aptroot blijven voeren, het huidige personeel overnemen en Heleen het eerste jaar als adviseur aanhouden. Dat was geen probleem, maar het pand was al wel verkocht. Gelukkig konden wij in het voormalige Rabo-pand in Wassenaar terecht. We hebben nu de eerste etage en daar komt de begane grond binnenkort bij.’

Had je ervaring?
‘Nee, ik kom uit de reclamewereld, maar ik weet hoe ik zelf was op school en wij hebben samen zes kinderen. Ik ken alle smoezen. Het hoeft ook niet, want onze mensen hebben wel ervaring. Ik doe de zakelijke kant en Debby de inhoudelijke kant. Elke groep heeft een eigen coach -in totaal vijf- met een pedagogische achtergrond en kennis van een vak. Daarnaast zijn er studenten die bijles geven in hun eigen vak/studiegebied en ‘overhoorders’, dit zijn eveneens HBO- en WO studenten. Ook is er een zakenman die examentrainingen geeft. Deze combinatie is behoorlijk uniek, maar werkt goed; vorig jaar hadden we een 100% score.’

Hoe houd je ze gemotiveerd?
‘Door aandacht en regelmaat. Natuurlijk komen de meesten chagrijnig binnen: ‘Ik moet van mijn ouders.’ Dan gaan we om de tafel, waar zitten de problemen? We vertellen dat ze pas weg mogen als het huiswerk klaar is en het proefwerk geleerd, maar er is ook zeker tijd voor een kletspraatje en wat te drinken. We zijn streng en duidelijk ja, maar wel met een leuke twist. De sfeer is ontspannen en gezellig, we creëren een positieve flow. Zodra ze merken dat de cijfers verbeteren, komt de lach en het zelfvertrouwen. Er wordt nogal wat van kinderen gevraagd en faalangst ligt vaak op de loer. Ook dan gaan we het gesprek aan, geven tips voor het proefwerk en zorgen dat de kinderen optimaal voorbereid zijn. Alle leerlingen, ook diegenen die extra aandacht nodig hebben om wat voor reden, kunnen we met ons team goed vooruit helpen!’

Hoe houd je jezelf gemotiveerd?
‘Door het sociale aspect. Als die klop op de deur komt met de vraag ‘kunnen we even praten’, dan weet je dat er wat speelt. De meisjes gaan meestal naar Debby, de jongens komen bij mij voor een gesprek van man tot man. Wij staan emotioneel minder dichtbij dan de eigen ouders, dat is makkelijker praten. Dat vertrouwen is heel belangrijk en ik vind het écht leuk om kinderen op één of andere manier vooruit te helpen.’

Thuis, boek, drankje, bucketlist?
Getrouwd met Debby, 6 kinderen waarvan er twee nog thuis wonen. Mijn favoriete boeken zijn alles van Tom Clancy en Wilbur Smith. Mijn favoriete drankje is een Johnny Walker met cola zero en heel veel ijs. Op mijn bucketlist staat niets! Ik leef bij de dag, als iets me een goed idee lijkt, doe ik dat.’

Aptroot Huiswerkbegeleiding
Joost van de Ven
Lange Kerkdam 2
2242 BV Wassenaar
T 070 5110022/06-53504830
E info@aptroothuiswerkbegeleiding.nl
W aptroothuiswerkbegeleiding.nl

Foto: Joost van de Ven nam samen met zijn vrouw Debby vorig jaar Aptroot Huiswerkbegeleiding in Wassenaar. In augustus openen ze een tweede vestiging in Voorschoten. Foto: VSK