Vijf vragen aan … Mathilde Dijk en Ronno Schouten | Vlietland Jachtservice

Vijf vragen aan … Mathilde Dijk en Ronno Schouten | Vlietland Jachtservice

‘Een jeugddroom is voor ons uitgekomen’

Officieel is het bedrijf van Mathilde Dijk en Ronno Schouten op Leidschendams grondgebied gevestigd. ‘Maar we zijn meer op Voorschoten gericht’, zegt het paar. Begin februari namen zij de jachthaven in Recreatiegebied Vlietland over van Ad en Jeannette Spek. Het personeel bleef en ook alle activiteiten gaan door, alleen de naam is veranderd in Vlietland Jachtservice. Onlangs meldden Mathilde en Ronno zich aan bij de Ondernemersvereniging. Hoog tijd dus voor een kennismaking.

door Marjolein Altena

Hoe zijn jullie in het vak terechtgekomen?
‘Water is altijd cruciaal geweest in onze levens. We hebben elkaar zelfs op het water ontmoet bij de roeivereniging. Nog steeds roeien we graag en sluiten ons binnenkort aan bij Roeivereniging Rijnland’, zeggen Mathilde en Ronno. ‘Ik was van jongs af aan altijd op het water te vinden’, vult Ronno aan. ‘Heb altijd gezeild en gaf zelfs les, van optimisten tot zeezeilen. In Delft heb ik Maritieme Techniek gestudeerd en mocht zelfs afstuderen in jachtbouw. Daarna heb ik jarenlang gewerkt in de luxe scheeps- en jachtbouw. Een paar geleden besloot ik me te richten op toegankelijke jachtbouw. Een eigen jachthaven was een jeugddroom maar ik had nooit gedacht dat ik die waar kon maken. Tot we in contact kwamen met Ad en Jeannette. Het klikte direct en we waren er al snel uit. Begin februari zijn we met onze dochter hier naar toe verhuisd.’

Hoe bevalt Vlietland en Voorschoten?
‘Geweldig. Je hebt hier alles, er wordt niet alleen veel gevaren maar er is ook horeca, een strand en een camping. Juist die combinatie werkt hier. Voorschoten is een leuk dorp, onze dochter heeft het prima op haar school en wij genieten hier op de jachthaven. Zeg nou zelf: wie heeft er dit uitzicht vanaf het kantoor?’

Wat bieden jullie in de jachthaven?
‘We hebben ontzettend veel geluk dat het voltallige team is gebleven. De kennis en kunde binnen het team is onontbeerlijk. Zeker omdat het in ons bedrijf vooral draait om onderhoud en reparatie. We hebben 100 ligplaatsen in het water, 100 boten buiten op de kant en 100 boten in de loods. Van oorsprong zijn we sterk in hout maar ons team heeft alle kennis in huis voor elk materiaal boot en alle werkzaamheden, van laswerk tot polyester, elektrische installaties, motoronderhoud en we hebben zelfs een eigen schilderwerkplaats. In de watersportwinkel hebben we materialen voor onderhoud maar ook accessoires. De winkel is in het hoogseizoen, dat in april weer begint, zeven dagen per week open tot 17.30 uur en zondag tot 16:00. Ook de verhuur en verkoop van supplanken blijft, de lessen en arrangementen kunnen weer gereserveerd worden net als de kinderfeestjes. Ook bemiddelen wij bij koop en verkoop van boten. Bovendien wonen wij hier het hele jaar door. Er is dus ook in de winter toezicht op de boten.’

Waarom kozen jullie voor de OVV?
‘Leidschendam is voor ons veel verder weg terwijl Voorschoten op een paar honderd meter ligt. We hebben nog geen activiteit bijgewoond maar we hoorden dat het een actieve vereniging is, de verwachtingen zijn dus hoog gespannen! Het lijkt ons heel leuk om een van die bijeenkomsten hier op de jachtwerf te organiseren en we kijken natuurlijk uit naar de jaarlijkse sloepentocht.’

Thuissituatie, boek, drankje, bucketlist
‘We wonen samen met onze dochter Wende van 9 jaar.’ Boeken: ‘Ik ben een fan van thrillers’, zegt Ronno. ‘Ik ook maar lees nu Fortuna’s Kinderen van Annejet van der Zijl’, vult Mathilde aan. Het favoriete drankje van Ronno is rode wijn uit de Bourgogne, Mathilde kan daarnaast ook genieten van de Loire wijnen. ‘Gezondheid staat bovenaan onze bucketlist en verder hebben we de lijst al waar gemaakt met de jachthaven. Op dit moment is er niets meer te wensen behalve de kwaliteit van het bedrijf hoog houden en in de toekomst uit te breiden.’

Vlietland Jachtservice.nl
Ronno Schouten en Mathilde Dijk
Rietpolderweg 6
2266 BM Leidschendam
T: 071 – 561 36 16
E:  info@vlietlandjachtservice.nl
W: www.vlietlandjachtservice.nl en www.supmoves.nl